C0805C330K2GAC7800
Mfr.Part #
C0805C330K2GAC7800
Description
CAP CER 33PF 200V NP0 0805
Ceramic Capacitors
Depth :
1.25mm
Max Operating Temperature :
125°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Characteristics Code :
C0G
Tolerance :
10%
Package / Case :
Packaging :
Tape and Reel
Voltage - Rated DC :
200V
Factory Lead Time :
6 Weeks
Capacitance :
33pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
ECCN Code :
EAR99
Surface Mount :
yes
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Lead Free :
Lead Free
HTS Code :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Number of Terminations :
2
Length :
2mm