C0805C330J8HACAUTO
Mfr.Part #
C0805C330J8HACAUTO
Description
CAP CER 0805 33PF 10V ULTRA STAB
Temperature Coefficient :
X8R
Dielectric Material :
Ceramic
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Feature :
Low ESL, High Temperature
Voltage - Rated DC :
10V
Lead Free :
Lead Free
Capacitance :
33pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Applications :
Automotive
Tolerance :
±5%
KEMET C0805C330J8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 33pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)