C0805C330J1HACAUTO
Mfr.Part #
C0805C330J1HACAUTO
Description
CAP CER 0805 33PF 100V ULTRA STA
Ceramic Capacitors
Height :
880μm
Feature :
Low ESL, High Temperature
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Dielectric Material :
Ceramic
Lead Free :
Lead Free
Applications :
Automotive
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Temperature Coefficient :
X8R
Capacitance :
33pF
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated DC :
100V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
KEMET C0805C330J1HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 33pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)