C0805C300K1GAL7800
Mfr.Part #
C0805C300K1GAL7800
Description
CAP CER 30PF 100V NP0 0805
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
100V
Series :
SMD Comm C0G SnPb
Lead Spacing :
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Thickness (Max) :
0.035" (0.88mm)
Capacitance :
30 pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Lead Style :
Features :
Low ESL
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) :
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Package :
Tape and Reel (TR)
Base Product Number :
C0805C
Failure Rate :
Ratings :
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Applications :
High Reliability
Product Status :
Active
KEMET C0805C300K1GAL7800
SMD Comm C0G SnPb 30 pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G, NP0 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)