C0805C300J8HACAUTO
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C0805C300J8HACAUTO
Manufacturer
KEMET
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0805 30PF 10V ULTRA STAB
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±5%
Capacitance :
30pF
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Low ESL, High Temperature
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
18 Weeks
Applications :
Automotive
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Dielectric Material :
Ceramic
Voltage - Rated DC :
10V
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Lead Free :
Lead Free
Temperature Coefficient :
X8R
KEMET C0805C300J8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 30pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)