C0805C271G3GAC7800
Mfr.Part #
C0805C271G3GAC7800
Description
CAP CER 270PF 25V NP0 0805
Ceramic
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
2%
RoHS Status :
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Radiation Hardening :
No
Temperature Characteristics Code :
C0G
Multilayer :
yes
Lead Free :
Lead Free
Published :
Dielectric :
C0G
Voltage - Rated DC :
25V
Depth :
1.25mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
HTS Code :
Min Operating Temperature :
-55°C
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Height :
780μm
Package / Case :
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Capacitance :
270pF
Max Operating Temperature :
125°C
Number of Terminations :
2
Length :
2mm