C0805C270MDGAC7800
Mfr.Part #
C0805C270MDGAC7800
Description
CAP CER 27PF 1KV NP0 0805
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
6 Weeks
Mount :
Surface Mount
Published :
Radiation Hardening :
No
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
20%
Height :
1.25mm
Capacitance :
27pF
Voltage - Rated DC :
1kV
Dielectric :
C0G
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
1.2mm
Package / Case :
Length :
2mm
Lead Free :
Lead Free
RoHS Status :
RoHS Compliant
KEMET C0805C270MDGAC7800
27pF Ceramic Capacitor 20% 0805