C0805C240F3HAC7800
Mfr.Part #
C0805C240F3HAC7800
Description
CAP CER 24PF 25V X8R 0805
Series :
SMD Comm X8R HT150C
Temperature Coefficient :
X8R
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Capacitance :
24pF
Feature :
Low ESL, High Temperature
Factory Lead Time :
18 Weeks
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated DC :
25V
Tape and Reel (TR)
Dielectric Material :
Ceramic
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
KEMET C0805C240F3HAC7800
SMD Comm X8R HT150C 24pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)