C0805C225M9RAC7800
Mfr.Part #
C0805C225M9RAC7800
Description
CAP CER 2.2UF 6.3V X7R 0805
Ceramic Capacitors
Length :
2mm
Capacitance :
2.2μF
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
20%
Depth :
1.25mm
Mount :
Surface Mount
Dielectric :
X7R
Package / Case :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Pbfree Code :
yes
Height :
1.25mm
Voltage - Rated DC :
6.3V
Max Operating Temperature :
125°C
KEMET C0805C225M9RAC7800
2.2μF Ceramic Capacitor 20% 0805