C0805C224KMRECAUTO
Mfr.Part #
C0805C224KMRECAUTO
Description
CAP CER 0805 220NF 63V X7R 10%
Applications :
Automotive, ESD Protection
Series :
ESD SMD Auto X7R
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
0.22µF
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
63V
Thickness (Max) :
0.055 1.40mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Temperature Coefficient :
X7R
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
KEMET C0805C224KMRECAUTO
ESD SMD Auto X7R 0.22μF 63V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)