C0805C224K4RECAUTO
Mfr.Part #
C0805C224K4RECAUTO
Description
CAP CER 0805 220NF 16V X7R 10%
Capacitance :
0.22µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Applications :
Automotive, ESD Protection
Series :
ESD SMD Auto X7R
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.055 1.40mm
Voltage - Rated :
16V
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
KEMET C0805C224K4RECAUTO
ESD SMD Auto X7R 0.22μF 16V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)