C0805C223M5JACAUTO
Mfr.Part #
C0805C223M5JACAUTO
Description
CAP CER 0.022UF 50V U2J 0805
Ceramic Capacitors
Material :
Ceramic
Factory Lead Time :
52 Weeks
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Feature :
Low ESL, Low Dissipation Factor
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.039 1.00mm
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
U2J
Capacitance :
0.022µF
Series :
SMD Auto U2J
Height :
880μm
Applications :
Automotive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
KEMET C0805C223M5JACAUTO
SMD Auto U2J 0.022μF 50V Ceramic Capacitor ±20% U2J 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)