C0805C223M3JAC7800
Mfr.Part #
C0805C223M3JAC7800
Description
CAP CER 0.022UF 25V U2J 0805
Series :
SMD Comm U2J
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Factory Lead Time :
52 Weeks
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±20%
Feature :
Low ESL, Low Dissipation Factor
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Mount :
Surface Mount
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Pbfree Code :
yes
Thickness :
889μm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
U2J
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.022µF
KEMET C0805C223M3JAC7800
SMD Comm U2J 0.022μF 25V Ceramic Capacitor ±20% U2J 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)