C0805C223K4RECAUTO7210
Mfr.Part #
C0805C223K4RECAUTO7210
Description
CAP CER 0805 22NF 16V X7R 10%
Applications :
Automotive, ESD Protection
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
ESD SMD Auto X7R
Ratings :
AEC-Q200
Capacitance :
0.022µF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
16V
Tolerance :
±10%
KEMET C0805C223K4RECAUTO7210
ESD SMD Auto X7R 0.022μF 16V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)