C0805C223J5GECAUTO
Mfr.Part #
C0805C223J5GECAUTO
Description
CAP CER 0805 22NF 50V C0G 5%
0805 (2012 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Factory Lead Time :
11 Weeks
Capacitance :
0.022µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Series :
ESD SMD Auto C0G
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
Automotive, ESD Protection
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.047 1.20mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Low ESL
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
KEMET C0805C223J5GECAUTO
ESD SMD Auto C0G 0.022μF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)