C0805C223J3RAC7800
Mfr.Part #
C0805C223J3RAC7800
Description
CAP CER 0.022UF 25V X7R 0805
Ceramic Capacitors
Published :
Pbfree Code :
yes
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Factory Lead Time :
5 Weeks
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature (Max) :
125°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Surface Mount :
yes
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Temperature Characteristics Code :
X7R
Voltage - Rated DC :
25V
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
Multilayer :
Dielectric Material :
Ceramic
HTS Code :
Dielectric :
X7R
Tolerance :
5%
Capacitance :
22nF
KEMET C0805C223J3RAC7800
22nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations 0805