C0805C222KARECAUTO7210
Mfr.Part #
C0805C222KARECAUTO7210
Description
CAP CER 0805 2.2NF 250V X7R
Applications :
Automotive, ESD Protection
Factory Lead Time :
11 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
2200pF
Series :
ESD SMD Auto X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
KEMET C0805C222KARECAUTO7210
ESD SMD Auto X7R 2200pF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)