C0805C222KAGEC7210
Mfr.Part #
C0805C222KAGEC7210
Description
CAP CER 0805 2.2NF 250V C0G
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Capacitance :
2200pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
ESD SMD Comm C0G
Factory Lead Time :
11 Weeks
Feature :
Low ESL
Applications :
ESD Protection
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±10%
KEMET C0805C222KAGEC7210
ESD SMD Comm C0G 2200pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)