C0805C222K4RECAUTO7210
Mfr.Part #
C0805C222K4RECAUTO7210
Description
CAP CER 0805 2.2NF 16V X7R 10%
Ceramic Capacitors
Ratings :
AEC-Q200
Applications :
Automotive, ESD Protection
Capacitance :
2200pF
Series :
ESD SMD Auto X7R
Factory Lead Time :
11 Weeks
Voltage - Rated :
16V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
KEMET C0805C222K4RECAUTO7210
ESD SMD Auto X7R 2200pF 16V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)