C0805C222K1GECAUTO
Mfr.Part #
C0805C222K1GECAUTO
Description
CAP CER 0805 2.2NF 100V C0G
Series :
ESD SMD Auto C0G
Capacitance :
2200pF
Applications :
Automotive, ESD Protection
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Feature :
Low ESL
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Tolerance :
±10%
Ratings :
AEC-Q200
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
KEMET C0805C222K1GECAUTO
ESD SMD Auto C0G 2200pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)