C0805C222JARAC7800
Mfr.Part #
C0805C222JARAC7800
Description
CAP CER 2200PF 250V X7R 0805
Ceramic
Published :
Depth :
1.2mm
Capacitance :
2.2nF
Mount :
Surface Mount
Length :
2mm
Dielectric :
X7R
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
5%
Height :
780μm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Voltage - Rated DC :
250V
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Radiation Hardening :
No
Package / Case :
KEMET C0805C222JARAC7800
2.2nF Ceramic Capacitor 5% 0805