C0805C222J3GAC7800
Mfr.Part #
C0805C222J3GAC7800
Description
CAP CER 2200PF 25V C0G/NP0 0805
Stock
577
In Stock :
577
Capacitance :
2.2nF
Dielectric :
C0G
Radiation Hardening :
No
Pbfree Code :
yes
Lead Free :
Lead Free
Mount :
Surface Mount
Height :
780μm
Factory Lead Time :
8 Weeks
RoHS Status :
RoHS Compliant
Dielectric Material :
Ceramic
Published :
2013
Depth :
1.25mm
Max Operating Temperature :
125°C
Package / Case :
Tolerance :
5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
2mm
Voltage - Rated DC :
25V
KEMET C0805C222J3GAC7800
2.2nF Ceramic Capacitor 5% 0805