C0805C221G5HACAUTO
Mfr.Part #
C0805C221G5HACAUTO
Description
CAP CER 0805 220PF 50V ULTRA STA
Capacitance :
220pF
Factory Lead Time :
18 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Temperature Coefficient :
X8R
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated DC :
50V
Feature :
Low ESL, High Temperature
Dielectric Material :
Ceramic
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Applications :
Automotive
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Lead Free :
Lead Free
KEMET C0805C221G5HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 220pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)