C0805C221G3HACAUTO
Mfr.Part #
C0805C221G3HACAUTO
Description
CAP CER 0805 220PF 25V ULTRA STA
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Feature :
Low ESL, High Temperature
Dielectric Material :
Ceramic
Factory Lead Time :
18 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
X8R
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Applications :
Automotive
Capacitance :
220pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated DC :
25V
Series :
SMD Auto X8R HT150C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
KEMET C0805C221G3HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 220pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)