C0805C220G8GAC7800
Mfr.Part #
C0805C220G8GAC7800
Description
CAP CER 22PF 10V NP0 0805
Ceramic Capacitors
Dielectric :
C0G
Multilayer :
yes
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
1.25mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height :
780μm
Length :
2mm
Voltage - Rated DC :
10V
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
2%
Pbfree Code :
yes
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
RoHS Compliant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Capacitance :
22pF
Radiation Hardening :
No
Number of Terminations :
2
Dielectric Material :
Ceramic
Temperature Characteristics Code :
C0G
Lead Free :
Lead Free
Max Operating Temperature :
125°C
HTS Code :
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
KEMET C0805C220G8GAC7800
22pF Ceramic Capacitor 2% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0805