C0805C220F3HACAUTO
Mfr.Part #
C0805C220F3HACAUTO
Description
CAP CER 0805 22PF 25V ULTRA STAB
Ceramic Capacitors
Lead Free :
Lead Free
Capacitance :
22pF
Tolerance :
±1%
Dielectric Material :
Ceramic
Applications :
Automotive
Feature :
Low ESL, High Temperature
Factory Lead Time :
18 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Temperature Coefficient :
X8R
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Voltage - Rated DC :
25V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
KEMET C0805C220F3HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 22pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)