C0805C201J1HACAUTO
Mfr.Part #
C0805C201J1HACAUTO
Description
CAP CER 0805 200PF 100V ULTRA ST
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±5%
Applications :
Automotive
Dielectric Material :
Ceramic
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Feature :
Low ESL, High Temperature
Capacitance :
200pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Ratings :
AEC-Q200
Lead Free :
Lead Free
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Temperature Coefficient :
X8R
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
100V
Height :
880μm
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Factory Lead Time :
18 Weeks
KEMET C0805C201J1HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 200pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)