C0805C201F8HACAUTO
Mfr.Part #
C0805C201F8HACAUTO
Description
CAP CER 0805 200PF 10V ULTRA STA
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Feature :
Low ESL, High Temperature
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Applications :
Automotive
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Voltage - Rated DC :
10V
Height :
880μm
Dielectric Material :
Ceramic
Temperature Coefficient :
X8R
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Capacitance :
200pF
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Lead Free :
Lead Free
KEMET C0805C201F8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 200pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)