C0805C200M3HACAUTO
Mfr.Part #
C0805C200M3HACAUTO
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0805 20PF 25V ULTRA STAB
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Feature :
Low ESL, High Temperature
Factory Lead Time :
18 Weeks
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Tolerance :
±20%
Ratings :
AEC-Q200
Height :
880μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
25V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Ceramic
Applications :
Automotive
Temperature Coefficient :
X8R
Capacitance :
20pF
KEMET C0805C200M3HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 20pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)