C0805C183K8HACAUTO
Mfr.Part #
C0805C183K8HACAUTO
Description
CAP CER 0805 18NF 10V ULTRA STAB
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Dielectric Material :
Ceramic
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Low ESL, High Temperature
Lead Free :
Lead Free
Applications :
Automotive
Voltage - Rated DC :
10V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height :
880μm
Capacitance :
0.018μF
Factory Lead Time :
18 Weeks
Temperature Coefficient :
X8R
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
KEMET C0805C183K8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 0.018μF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)