C0805C180M8HACAUTO
Mfr.Part #
C0805C180M8HACAUTO
Description
CAP CER 0805 18PF 10V ULTRA STAB
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Applications :
Automotive
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Ratings :
AEC-Q200
Height :
880μm
Capacitance :
18pF
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Low ESL, High Temperature
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
10V
Temperature Coefficient :
X8R
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Dielectric Material :
Ceramic
KEMET C0805C180M8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 18pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)