C0805C180J1HACAUTO
Mfr.Part #
C0805C180J1HACAUTO
Description
CAP CER 0805 18PF 100V ULTRA STA
Temperature Coefficient :
X8R
Tolerance :
±5%
Lead Free :
Lead Free
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Voltage - Rated DC :
100V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Dielectric Material :
Ceramic
Capacitance :
18pF
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Feature :
Low ESL, High Temperature
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Applications :
Automotive
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Ratings :
AEC-Q200
Height :
880μm
KEMET C0805C180J1HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 18pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)