C0805C180F3HACAUTO
Mfr.Part #
C0805C180F3HACAUTO
Description
CAP CER 0805 18PF 25V ULTRA STAB
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
18pF
Dielectric Material :
Ceramic
Factory Lead Time :
18 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Temperature Coefficient :
X8R
Lead Free :
Lead Free
Feature :
Low ESL, High Temperature
Voltage - Rated DC :
25V
Applications :
Automotive
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
880μm
KEMET C0805C180F3HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 18pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)