C0805C154KMREC7800
Mfr.Part #
C0805C154KMREC7800
Description
CAP CER 0805 150NF 63V X7R 10%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
63V
Tolerance :
±10%
Capacitance :
0.15μF
Factory Lead Time :
11 Weeks
Thickness (Max) :
0.055 1.40mm
Applications :
ESD Protection
Series :
ESD SMD Comm X7R
KEMET C0805C154KMREC7800
ESD SMD Comm X7R 0.15μF 63V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)