C0805C153M5REC7210
Mfr.Part #
C0805C153M5REC7210
Description
CAP CER 0805 15NF 50V X7R 20%
Tolerance :
±20%
0805 (2012 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Series :
ESD SMD Comm X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
0.015µF
Applications :
ESD Protection
Factory Lead Time :
11 Weeks
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
KEMET C0805C153M5REC7210
ESD SMD Comm X7R 0.015μF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)