C0805C153M5GEC7210
Mfr.Part #
C0805C153M5GEC7210
Description
CAP CER 0805 15NF 50V C0G 20%
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.055 1.40mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Series :
ESD SMD Comm C0G
Feature :
Low ESL
Applications :
ESD Protection
Capacitance :
0.015µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
KEMET C0805C153M5GEC7210
ESD SMD Comm C0G 0.015μF 50V Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)