C0805C153M1GEC7210
Mfr.Part #
C0805C153M1GEC7210
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0805 15NF 100V C0G 20%
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
100V
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) :
0.055 1.40mm
Series :
ESD SMD Comm C0G
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Low ESL
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Capacitance :
0.015µF
Applications :
ESD Protection
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
KEMET C0805C153M1GEC7210
ESD SMD Comm C0G 0.015μF 100V Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)