C0805C153J5GECAUTO7210
Mfr.Part #
C0805C153J5GECAUTO7210
Description
CAP CER 0805 15NF 50V C0G 5%
Ceramic Capacitors
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
0.015µF
Thickness (Max) :
0.055 1.40mm
Series :
ESD SMD Auto C0G
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Tolerance :
±5%
Applications :
Automotive, ESD Protection
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Feature :
Low ESL
KEMET C0805C153J5GECAUTO7210
ESD SMD Auto C0G 0.015μF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)