C0805C153J3GECAUTO
Mfr.Part #
C0805C153J3GECAUTO
Description
CAP CER 0805 15NF 25V C0G 5%
Feature :
Low ESL
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Voltage - Rated :
25V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Factory Lead Time :
11 Weeks
Thickness (Max) :
0.055 1.40mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±5%
Applications :
Automotive, ESD Protection
Series :
ESD SMD Auto C0G
Capacitance :
0.015µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Ratings :
AEC-Q200
KEMET C0805C153J3GECAUTO
ESD SMD Auto C0G 0.015μF 25V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)