C0805C153FMGECAUTO
Mfr.Part #
C0805C153FMGECAUTO
Description
CAP CER 0805 15NF 63V C0G 1%
Ceramic Capacitors
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
11 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
63V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Low ESL
Thickness (Max) :
0.055 1.40mm
Tolerance :
±1%
Applications :
Automotive, ESD Protection
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
ESD SMD Auto C0G
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
0.015µF
KEMET C0805C153FMGECAUTO
ESD SMD Auto C0G 0.015μF 63V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)