C0805C152K2GECAUTO7210
Mfr.Part #
C0805C152K2GECAUTO7210
Description
CAP CER 0805 1.5NF 200V C0G
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
11 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1500pF
Feature :
Low ESL
Series :
ESD SMD Auto C0G
Applications :
Automotive, ESD Protection
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
200V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
KEMET C0805C152K2GECAUTO7210
ESD SMD Auto C0G 1500pF 200V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)