C0805C152JMGECAUTO7210
Mfr.Part #
C0805C152JMGECAUTO7210
Description
CAP CER 0805 1.5NF 63V C0G 5%
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Feature :
Low ESL
Applications :
Automotive, ESD Protection
Factory Lead Time :
11 Weeks
Capacitance :
1500pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Ratings :
AEC-Q200
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Series :
ESD SMD Auto C0G
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
63V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
KEMET C0805C152JMGECAUTO7210
ESD SMD Auto C0G 1500pF 63V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)