C0805C152JAREC7800
Mfr.Part #
C0805C152JAREC7800
Description
CAP CER 0805 1.5NF 250V X7R 5%
Capacitance :
1500pF
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
ESD Protection
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Series :
ESD SMD Comm X7R
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
KEMET C0805C152JAREC7800
ESD SMD Comm X7R 1500pF 250V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)