C0805C152JAGEC7800
Mfr.Part #
C0805C152JAGEC7800
Description
CAP CER 0805 1.5NF 250V C0G 5%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Applications :
ESD Protection
Feature :
Low ESL
Series :
ESD SMD Comm C0G
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
1500pF
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
KEMET C0805C152JAGEC7800
ESD SMD Comm C0G 1500pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)