C0805C152JAGAC7800
Mfr.Part #
C0805C152JAGAC7800
Description
CAP CER 1500PF 250V C0G/NP0 0805
Capacitance :
1500pF
Dielectric Material :
Ceramic
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated DC :
250V
Dielectric :
C0G
Tolerance :
±5%
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Feature :
Low ESL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Series :
SMD Comm C0G
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lead Free :
Lead Free
Factory Lead Time :
8 Weeks
KEMET C0805C152JAGAC7800
SMD Comm C0G 1500pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)