C0805C152J4RECAUTO
Mfr.Part #
C0805C152J4RECAUTO
Description
CAP CER 0805 1.5NF 16V X7R 5%
Tolerance :
±5%
Capacitance :
1500pF
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
16V
Ratings :
AEC-Q200
Series :
ESD SMD Auto X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Applications :
Automotive, ESD Protection
0805 (2012 Metric)
KEMET C0805C152J4RECAUTO
ESD SMD Auto X7R 1500pF 16V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)