C0805C152J4HACAUTO
Mfr.Part #
C0805C152J4HACAUTO
Description
CAP CER 0805 1.5NF 16V ULTRA STA
Thickness (Max) :
0.039 1.00mm
Ratings :
AEC-Q200
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Free :
Lead Free
Dielectric Material :
Ceramic
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
1500pF
Factory Lead Time :
18 Weeks
Applications :
Automotive
Voltage - Rated DC :
16V
Temperature Coefficient :
X8R
Tolerance :
±5%
Feature :
Low ESL, High Temperature
Height :
880μm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
KEMET C0805C152J4HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 1500pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)