C0805C152J1GEC7800
Mfr.Part #
C0805C152J1GEC7800
Description
CAP CER 0805 1.5NF 100V C0G 5%
Applications :
ESD Protection
Series :
ESD SMD Comm C0G
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
1500pF
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Feature :
Low ESL
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
KEMET C0805C152J1GEC7800
ESD SMD Comm C0G 1500pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)