C0805C152G3GECAUTO7210
Mfr.Part #
C0805C152G3GECAUTO7210
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0805 1.5NF 25V C0G 2%
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
11 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Low ESL
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
1500pF
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
ESD SMD Auto C0G
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
25V
Applications :
Automotive, ESD Protection
KEMET C0805C152G3GECAUTO7210
ESD SMD Auto C0G 1500pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)