C0805C150K4GAC7800
Mfr.Part #
C0805C150K4GAC7800
Description
CAP CER 15PF 16V NP0 0805
Ceramic Capacitors
Temperature Characteristics Code :
C0G
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
2
Tolerance :
10%
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Mount :
Surface Mount
Package / Case :
Voltage - Rated DC :
16V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Lead Free :
Lead Free
Length :
2mm
Capacitance :
15pF
Radiation Hardening :
No
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Multilayer :
yes
Dielectric :
C0G
Height :
780μm
HTS Code :
Dielectric Material :
Ceramic
Factory Lead Time :
7 Weeks
Pbfree Code :
yes
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Depth :
1.25mm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Terminal Shape :
WRAPAROUND
KEMET C0805C150K4GAC7800
15pF Ceramic Capacitor 10% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0805